Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Nowe wzory dokumentów transakcyjnych

Zaktualizowaliśmy ogólne wzory podstawowych dokumentów używanych w procesie inwestowania przez inwestorów prywatnych w spółki technologiczne (start-upy). Dzięki uprzejmości Kancelarii Prawnej Destrier przedstawiamy nowe dokumenty, które mogą przydać się pomysłodawcom i aniołom biznesu.

W zakładce Dokumenty do pobrania znajdują się wzory umów o zachowaniu poufności, protokołu o podstawowych parametrach transakcji (tzw. term sheet) i wreszcie samej umowy inwestycyjnej z niezbędnymi załącznikami - porozumieniem wspólników i umową spółki.  

LBA zaznacza, że wzory te stanowią jedynie przykłady dokumentów transakcyjnych i mają na celu dostarczenie niezbędnej wiedzy dla inwestorów lub pomysłodawców. Dokonując czynności prawnych zawsze należy uwzględnić konkretny stan faktyczny. Przed podpisaniem dokumentów transakcyjnych rekomendujemy konsultację z profesjonalnym pełnomocnikiem lub doradcą. Lewiatan Business Angels, Konfederacja Lewiatan i Kancelaria Prawna Destrier - nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie dokumentów w obrocie prawnym.

Zgłoś projekt Zostań inwestorem

KALENDARIUM