Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

2018

1.      Data: 21 maja 2018 roku

Tytuł: Inwestorzy LBA uzyskają dostęp do funduszu ko-inwestycyjnego  w ramach programu BIZNEST

Treść:

7 maja 2018 roku została zawarta umowa inwestycyjna pomiędzy PFR Ventures a kilkoma inwestorami prywatnymi, w tym Jackiem Adamskim - Zarządzającym Lewiatan Business Angels. Wkrótce powstanie pierwszy w Polsce fundusz ko-inwestycyjny w ramach programu BIZNEST. Inwestorzy LBA uzyskają dostęp do kilku korzystnych rozwiązań przewidzianych w tym programie nadzorowanym i finansowanym (w formie wkładu kapitałowego, nie ma tam elementu dotacji) przez PFR. Prywatne inwestycje w kwalifikujące się projekty będą mogły być podwojone poprzez wykorzystanie środków z nowego funduszu. Inwestorzy otrzymywać także będą, w razie wspólnego z funduszem wejścia i wyjścia inwestycyjnego, lepsze zwroty z inwestycji w postaci korzystnej asymetrii w podziale zysku.  Więcej szczegółów na stronie PFR Ventures: https://pfrventures.pl/pl/fundusze/2/pfr-biznest-fiz/

 

2.      Data: 5 listopada 2018

Tytuł: Pierwszy w Polsce fundusz ko-inwestycyjny w programie PFR BIZNEST wpisany na listę alternatywnych spółek inwestycyjnych

Treść:

Pierwszy w Polsce fundusz ko-inwestycyjny w programie PFR BIZNEST dedykowany do współpracy z inwestorami LBA został wpisany do rejestru alternatywnych spółek inwestycyjnych prowadzonego przez KNF. To spełnienie ważnego warunku dla rozpoczęcia działalności funduszu, którego pełna nazwa od teraz brzmi Spółka Akcyjna SILBA Alternatywna Spółka Inwestycyjna, w skrócie SILBA ASI SA. Zarządzający LBA Jacek Adamski, pełni funkcję Prezesa Zarządu tego nowego funduszu. SILBA ASI SA została też zarejestrowana przez sąd po d numerem KRS 0000755781. W najbliższych miesiącach SILBA rozpocznie działalność i przedstawi swoją ofertę oraz wiele nowych projektów inwestorom LBA. Więcej informacji na stronie KNF https://www.knf.gov.pl/podmioty/Rejestry_i_Ewidencje/rejestr_Zarzadzajacych_ASI oraz na stronie SILBA ASI SA: https://silba.pl/ .

 

3.      Data: 18 marca 2019 roku

Tytuł: Fundusz SILBA rozpoczyna działalność

Treść:

Pierwszy w Polsce fundusz ko-inwestycyjny SILBA ASI SA rozpoczyna działalność. Jednocześnie zmieni się sposób funkcjonowania LBA. W najbliższej przyszłości większość propozycji inwestycyjnych w LBA prezentowanych inwestorom będzie już zweryfikowana przez zarządzających SILBA ASI SA i wspierana przez nią wkładem kapitałowym. Zarząd funduszu zamierza już w najbliższych tygodniach zaoferować pierwsze atrakcyjne projekty inwestorom LBA, zarówno dotychczasowym, jak i nowym - zapraszamy. W dalszej kolejności LBA , wzmocnione siła kapitałową funduszu SILBA ASI SA, zamierza wyjść z odpowiednią ofertą do przedsiębiorców z sektora MŚP, członków Konfederacji Lewiatan, zarówno jako potencjalnych inwestorów, jak i przedsiębiorców poszukujących wkładu kapitałowego. Więcej informacji na temat polityki inwestycyjnej funduszu na stronie https://silba.pl/ .

Zgłoś projekt Zostań inwestorem

KALENDARIUM