Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dla pomysłodawców

Zacznij.biz

Konkurs Zacznij.biz – edycja 2013/2014

Konkurs Zacznij.biz to wyjątkowy projekt realizowany przez Konfederację Lewiatan i Lewiatan Business Angels. Do udziału w konkursie zapraszamy:

• właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw z sektora High Tech, o dużym potencjale wzrostu, które generują już przychody z działalności i poszukują kapitału do sfinansowania dalszego wzrostu i ekspansji na rynku,

• pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów kierunków technicznych, którzy opracowali innowacyjny projekt i chcą przekształcić go w przedsięwzięcie biznesowe przy wsparciu finansowym i merytorycznym inwestorów prywatnych,

• pomysłodawców z projektami z branży ICT, posiadającymi globalny potencjał rozwoju oraz poszukujących kapitału na sfinansowanie projektu (przygotowanie, rozpoczęcie, rozwój).

Uczestnicy konkursu mają możliwość zainteresowania swoimi pomysłami potencjalnych inwestorów i zdobycia środków umożliwiających rozwój oraz wdrożenie nowych technologii.

Konkurs to niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, których celem jest przełożenie pomysłu na biznes poprzez m.in. spojrzenie perspektywą wartości dla użytkownika, skonfrontowanie produktu/usługi z rynkiem i konkurencją oraz przede wszystkim opracowanie modelu biznesowego. Dzięki warsztatom uczestnicy Zacznij.biz zdobędą wiedzę i umiejętności, które pomogą w rozwoju przedsięwzięć oraz zwiększają ich szanse na pozyskanie wsparcia kapitałowego. Warsztaty pomogą również zdobyć umiejętności przydatne w skutecznej prezentacji pomysłu inwestorowi. O sukcesie innowacyjnego projektu decyduje bowiem nie tylko sam pomysł lecz także sposób w jaki zostanie on zaprezentowany potencjalnemu inwestorowi.

Korzyści płynące z udziału w Konkursie:

- każdy Uczestnik ma szansę pozyskania inwestora i sfinansowania własnego projektu

- Uczestnicy w trakcie konkursu i szkoleń zdobywają wiedzę, która może okazać się kluczem do ekonomicznego sukcesu ich projektów

- Uczestnicy rozszerzają swoją osobistą sieć kontaktów o osoby ze świata nauki i biznesu.

Etapy Konkursu:

I etap:
- zgłaszanie pomysłów od 16 września do 12 listopada 2013 r.

- selekcja formalna zgłoszeń dokonywana przez ekspertów LBA

- I Innowatorium dla uczestników, którzy przeszli selekcję formalną

II etap:
- wprowadzanie uzupełnień/poprawek do formularzy

- selekcja merytoryczna biznesplanów dokonywana przez Jury Konkursu

- II Innowatorium dla uczestników, którzy przeszli selekcję merytoryczną

III etap:
- prezentacja projektów przed ekspertami LBA/Jury Konkursu

- wybór finalistów

IV etap:
- prezentacja finałowych projektów i wybór zwycięzców Konkursu podczas Gali Finałowej

Szczegóły dotyczące Konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu.

Jeżeli Twój pomysł nie kwalifikuje się do tego konkursu zgłoś się bezpośrednio do Lewiatan Business Angels – zarejestruj pomysł za pomocą formularza.

Więcej informacji o konkursie www.zacznij.biz.pl

Informacje o edycji 2012/2013

Informacje o edycji 2011/2012

Informacje o edycji 2009/2010 

Zgłoś projekt Zostań inwestorem

KALENDARIUM