Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dla pomysłodawców

Edycja 2012/2013

Konkurs Zacznij.biz – edycja 2012/2013

23 maja 2013 roku w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu Zacznij.biz, zorganizowanego przez Konfederację Lewiatan i Lewiatan Business Angels. Zwycięski projekt, czyli Innowacyjna Rozproszona Wentylacja Nawiewna (iRWN) zostały wybrane w wyniku głosowania gości obecnych na Gali, wśród których obecni byli między innymi członkowie Kapituły Honorowej, jury konkursu i Aniołowie Biznesu zrzeszeni w Lewiatan Business Angels.

Gala Finałowa była ostatnim etapem Konkursu Zacznij.biz. III edycja Konkursu wystartowała 1 grudnia 2012 roku. Spośród ponad stu pięćdziesięciu zgłoszonych pomysłów do kolejnego etapu zakwalifikowało się prawie sto trzydzieści, które następnie wzięły udział w Innowatorium I, po którym przygotowane zostały pełne biznesplany. Decyzją jury do kolejnego etapu zakwalifikowało się dwadzieścia pięć projektów. Zespoły, po Innowatorium II przygotowały prezentacje inwestycyjne zaprezentowane podczas półfinałowych prezentacji w dniach 24 i 25 kwietnia 2013 roku. Jury Konkursu w składzie: Aniela Hejnowska, Jacek Aleksandrowicz, Krzysztof Gawrysiak, Szymon Kurzyca, Maciej Strzębicki dokonało wyboru Finalistów Konkursu.

Zwycięzca III edycji konkursu Zacznij.biz
"Innowacyjna rozproszona Wentylacja Nawiewna (iRWN)"
Innowacyjna Rozproszona Wentylacja Nawiewna (iRWN) to nowatorskie połączenie wentylacji, chłodzenia i ogrzewania w jeden ekonomiczny system. Twórca projektu, Jerzy Hawranek, to inżynier, konstruktor i wynalazca z 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie ochrony środowiska i ogrzewnictwa niskoenergetycznego. Pracując nad systemami wodnego ogrzewania podłogowego i pomp ciepła, odkrył, że nie istnieje na rynku produkt zapewniający użytkownikom naturalny komfort przy optymalnym zużyciu energii. Postanowił więc taki produkt stworzyć, wypełniając niszę na rynku. Tak powstał wymiennik RVU (Rehact Ventilation Unit), który maksymalizuje wykorzystanie energii cieplnej w budynku.

II Miejsce
"Kubek Diabetyka"
Kubek Diabetyka umożliwia nie tylko spożywanie szerokiej gamy produktów o różnej zawartości węglowodanów, ale także dokładne przeliczenie ich na wymienniki węglowodanowe, co jest niezmiernie istotne dla przestrzegania wymogów leczenia. Twórcą Mediseb jest Sebastian Łaźniak lekarz, badacz i wynalazca. Już w trakcie praktyk studenckich zauważył, że pacjentom dużą trudność sprawia posługiwanie się jednostkami wymienników węglowodanowych używanych w leczeniu cukrzycy. Postanowił im pomóc i założył firmę specjalizującą się w tworzeniu produktów wspierających leczenie żywieniowe.

III Miejsce
"Anshar Studios - SDU: Division Alpha"
Anshar Studios założyli specjaliści z branży gier wideo. 8 osób, które łącznie posiada ponad 40 lat doświadczenia w branży. Firma ma już na koncie pierwszą wydaną grę - „The Path of Kara”, która mimo, że dedykowana tylko dla urządzeń z systemem Windows 8 odniosła duży sukces i zdobyła sobie szeroką rzeszę zapalonych graczy.

Wyróżnienie
Zostało także przyznane wyróżnienia dla projektu kobiecego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet - "Design your own jewellery" oraz "dropRound System"
 

Zgłoś projekt Zostań inwestorem

KALENDARIUM